Аграрні асоціації закликають президента підписати законопроект № 7403-д в найкоротші терміни.

Громадський союз «Всеукраїнський аграрний форум» від імені своїх членів: Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР), Аграрного союзу України, Українського клубу аграрного бізнесу, Української агроунівер.

Громадський союз «Всеукраїнський аграрний форум» від імені своїх членів: Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР), Аграрного союзу України, Українського клубу аграрного бізнесу, Української аграрної конфедерації та Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад направили офіційне звернення на ім’я президента України Петра Порошенка з проханням в найкоротші терміни підписати законопроект № 7403-д, яким скасовується норма про невідшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку для виробників, які самостійно постачають ці культури за кордон.

«Для вітчизняних аграріїв прийняття Верховною Радою законопроекту № 7403-д є проміжним результатом тривалої боротьби за справедливі правила гри. У разі вето даного законопроекту і відсутності бюджетного відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку буде завдано великої шкоди фермерам, який призведе до падіння закупівельних цін на дані культури в середньому на 16,7% і як результат, зробить їх вирощування нерентабельним. Також це сприятиме зростанню прибутків великих компаній-переробників соєвих бобів і ріпаку, що належать найбагатшим українським і транснаціональним компаніям», — йдеться в тексті звернення.

Аграрні асоціації повідомили, що зараз по Україні вже спостерігається скорочення посівних площ під сою і за попередніми прогнозами скорочення складе близько 10%. За даними Мінагрополітики, станом на 23 травня соєю засіяно лише 83% прогнозованих раніше площ, що значно поступається показнику минулого року.

У зверненні зазначається, що у разі відсутності відшкодування ПДВ при експорті, ряд компаній, підприємств і фермерів, будуть змушені ще більше скорочувати посівні площі під сою та ріпак вже в наступному році. Асоціації відзначають, що в цьому році скорочення посівних площ не таке суттєве, адже більшість фермерів ще восени почали готувати землю під посіви сої та при зміні структури посівних площ понесли б додаткові збитки, які оцінювалися компаніями в 800-1350 грн./га.

Крім того, скасування відшкодування ПДВ при експорті відповідних олійних культур є грубим порушенням зобов’язань, які Україна взяла на себе при вступі до СОТ і підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Нагадаємо, 22 травня за ухвалення законопроекту № 7403-д за основу і в цілому проголосували 249 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів. Однак відшкодування ПДВ лише для експортерів, передбачене нормами законопроекту № 7403-д, є лише частковим вирішенням «масляного питання», оскільки дрібні фермери не зможуть формувати великі партії сої для експорту.

Депутати розглянули також законопроект № 7403-2, на ухваленні якого наполягала аграрії. Їм пропонувалося скасувати дискримінаційні поправки і повернути відшкодування експортного ПДВ для всіх виробників олійних. Його підтримали 15 обласних рад, міжнародні організації, провідні експерти галузі. Але в кінці кінців за його прийняття проголосували лише 110 депутатів.

Заради відновлення справедливості і захисту прав малих сільгоспвиробників, як тільки президент підпише ухвалений законопроект № 7403-д, і його норми будуть внесені в Податковий кодекс, ВАР розробить проект закону, згідно з яким малі аграрії зможуть об’єднуватися в кооперативи і експортувати олійні через ці об’єднання, отримуючи відшкодування ПДВ.

ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР) — ініціативне об’єднання, в яке входять 250 господарств-виробників сільськогосподарської продукції. Головна мета об’єднання — забезпечити сталий розвиток агросектору України. Отже, у сферу діяльності ВАР входить: інформаційна, аналітична, юридична, фінансова, політична, технологічна підтримка аграріїв, лобіювання інтересів, розвиток експорту Новости тощо.

Leave a comment
Stay up to date
Register now to get updates on promotions and coupons.

Shopping cart

×